11 Şubat 2011 Cuma

Bu biraz Kaos


Bazen bazılarına yeni bir gün yeni bir yaşam demektir. Yeni bir gün yeni kararlardır , bazen de hayal kırıklıkları. Bir önceki gün yaşananların sonuçlarıdır bir nevi aslında. Her ne olursa olsun, güçlü olmaktır. Ayakta durabilmektir. Tabii bir kısım için. Diğer bir kısım içinse; her şeyin sonudur. 
Bir önceki gece sevgilisiyle ayrılan bir çocuk için yeni bir başlangıçtır. Yeni kızlar, yeni ortamlar, yıkılan tabular. Bir önceki gece sevgilisinden ayrılan kız içinse belki de her şeyin düğümlenmesidir. Eski dostların sözleri gelir aklına ' bizi dinlemediğin için pişman olacaksın vs.. ' 
Sonra, hayatında her yeni denediği şeyin olumsuzluklarla karşılanması insana, bir sonraki gün yeniliklere kapanmasını da emredebilir. İstemsiz. 
Ya da sayısaldan hiç hak etmeyecek bir insana hak etmediği miktarda paranın hak etmediği şekilde -kolayca- çıkması değil midir. Bir sonraki gün onun için nasıl olabilir. Gözünün dönmesinden başlayabiliriz. Neyse.
Sokakta kimsenin o umursamadığı insanlara gelebiliriz. Gerçi onlarda zaman ilerledikçe kendilerini umursamaz olurlar ya. Elindeki bütün sıcak tutacak eşyaları kaybetmiştir; diğer sokaktakiler tarafından. Bir sonraki gün onun için soğuk olacaktır. 
Trafik kazasında ailesini kaybeden biri için de ; bir sonraki gün pardon bir sonraki günler yalnız olacaktır. Ve tabii bütün deneyimleri de öyle. 
Sevgilisini özleyen kız için diğer günler çekilmezdir, lanettir.
Evdekilerle hiçbir şeyini paylaşamayan, sürekli şiddet gören ' erkek ' için diğer günler pişmanlıktır, korkudur.
Yakınından birinin ölmesi...Evet ölmesi bir sonuçtur. Ölüm sonuçtur.
Sonra ölümden sonrası başlar. Nasıldır bilmiyorum. Bazılarımız erken, bazılarımız geç yaşayacaktır nasıl olsa..

3 yorum: