31 Ekim 2013 Perşembe

Hissediyorsan, hala umut var demektir.
güzel düşün.
ne yapıyorsan şuan, mesela bırak, hemen bırak.
düşün. 
güzel. 
belki biraz boş durmalısın, dinlendirmelisin kendini. Belki güzel düşünerek dinlendirmelisin kendini.
o kadar iyisin ki.
biliyorum son zamanlarda bunu kimseden duymadın. en son ne zaman biri senin gözlerinin içine baka baka çok güzelsin demişti?
Kendini güzel hissetmenden başka güzel olan hiçbir şey yok, inan bana.
Özleyebilirsin. Hiç tanımadığın birini belki de hiç tanımamalıymışım dediğin birini. Öylesine özleyebilirsin. Öylesine. Bence özlemek hiçbir şey hissetmemekten daha güzel, gerçekten.
Güçlüsün de.
Sahiden.
Düşün mesela. Ne kadar şey yaşadın? Kaç kere girmem dediğin yola girdin? Kaç kez bir sorunun içinden sanki yıllarca çıkamayacakmışsın gibi hissettin? 
Şimdi bak etrafına? Neredesin. 
Belki de o yolların üzerine kaç yol ettin. O sorunlarının üstünden kaç sorun daha geçti. Yine de ayaktasın değil mi? Bazen güçlü değilmişsin gibi hissediyorsun, biliyorum. Hatta bırak bazeni, çoğu zaman öyle hissediyorsun. Boş ver! Unut gitsin. Üstesinden geldiğin şeyler kadar güçlüsün sen! Bilmediğin kadar güçlüsün!
Umutların var senin zaten. Hayallerin de var. Her gün yeni bir hayal ekliyorsun kafandaki bulutlara. Ne olmuş yani? Biri seni hayal kırıklığına uğrattı diye ne olmuş? 
Nefes al, bir daha, bir daha...
Kanun böyle. Bazen çok zayıf anına denk gelecek ve bütün dünya omuzlarının üzerindeymiş gibi hissedeceksin. Şeyler fazla ağır gelecek, ne bileyim. 
Hayat mesela. Fazla gelecek. 
Ama normal olan da bu değil mi zaten? Sen ağlarken biri gülecek, biri gülerken de sen ağlayabilirsin?
Çok normal.
Zaten her şey pembe olsaydı, pembe hayaller denen şey olmazdı. Her şey net olsaydı, bizi insan yapacak şey ne olurdu ki?
Her gün aynı rutini yaşadığını düşünüyorsun fakat her gün farklı adımlarla farklı yerlere gidiyorsun. Bazen hızlı yürüyorsun, bazen yavaş, bazen takılıp düşüyorsun, belki de hiç kalkmak istemiyorsun.
İnan bana.
Bunlar güzel şeyler.
Hissetmek güzel bir şey.
Hissediyorsan, hala umut var demektir.


2 yorum:

  1. Tamamdır, düşüneceğim :)

    YanıtlaSil
  2. hep öyle olmuyor hayat. Her zaman bu kadar basite kaçamıyorsun. Herşey yolunda gidebilir, en boktan zamanlarda bile gülebilirsin ama içinde bir yerlerde bir karanlık varsa gelip elbet sonunda buluyor seni. Herşeyin farkındayız, yaşamamız gerektiğini, hiç bir günün biz aynı desek de bir diğerine benzemediğini bilsek de bazen her şey o kadar aynı ki. Bir yabancı kat hayatıma. Sadece konuşmak için. En azından herşeyin aynı olduğunu düşünürken saçamayabileceğim bir yabancı.

    YanıtlaSil