4 Ağustos 2012 Cumartesi

okul biyografisiBoy 1.40 Statü: İlkokul
Kokulu silgilerin var. Barbie li defter kapların ve ayrıca kokulu kağıtların da var. Mavi önlüğünün desen desen yakaları var. Beyazları sevmiyorsun, nerede değişik şeyler var onları seviyorsun. Her gün son tenefüste düşüp, çorabının dizini yırtıyorsun. Bu işte iyisin ve sınıf öğretmenine aşıksın. Sınıftaki, yan sınıftaki, bahçedeki bütün o sümüklü çocuklar senden de kısa ve çok aptallar. Öğretmeninin gözüne girmek için her şeyi yapıyorsun. Beslenme saatlerine dikkat ediyorsun, fişlerini ezberliyorsun. En sevdiğin cümle IŞIK ILIK SÜT İÇ. Işık değişik bir isim senin için. Ali gibi değil, Ahmet gibi hiç değil. Atlarla ilgilenmiyor, süt içiyor. O senin idolün kızım.

Boy 1.55 Statü: Ortaokul
Siyah en sevdiğin renk. Kırmızı, pembe? Hayatta tercih etmeyeceğini düşündüğün renkler. Göğüslerin yeni yeni çıkıyor, herkesten saklıyorsun. Kamburun çıktı gerizekalı, görünmesinler diye uğraşmaktan. Her şeyi en çok sen biliyorsun ve yeni bir saç modeli buldun bırakmıyorsun.
Hayatının aşkını buldun.
Esmer ve yakışıklı.
Seni tellerinle seviyor.
Kaşların seksen santim kalınlığında güzelim ama küçük dağları ben yarattım havasındasın. Ortaokula da sığdırdın bir aşk. Öyle çok heyecanlı değil ama ilk aşkımsın diyorsun ona. Lan dünkü boksun ne aşkı? Bütün gece, bütün gün konuşuyorsunuz. Yanında bir kız görsen kapıları yüzüne çarpıyorsun. AŞKIM O KAPILAR DEVLETİN MALI BİLİYORSUN DİMİ? Bırak onu, arkadaşını duvarı delsin diye ikna ediyorsun. Yetmezmiş gibi dersi dinlemeyip onunla kağıtlaşıyorsun. O değilde, kim bilir kaç kişiye önayak olduk.

Boy 1.58 Statü: Lise
Hay aşkım. En çok evrim geçirdiğin dönem. İnanmayanlara bakın neymişim ne olmuşum diye öğrenci kartlarını gösteriyorsun. Çalkantılı bir dönem bu. Her senesinde ayrı bir saç modelin var şimdikinin aksine. En güzel dönemim diyemiyorsun. Dilinin ucuna geliyor ama geri gidiyor sözcükler.
Lise 3 kişiydi. Seninle birlikte 4.
*Hayatınızda tanıyabileceğiniz en kötü kız. Şu Rosalinda'daki SOLEDAD, 101 Dalmaçyalı'daki Glenn Close gibi bir şey.
*Hayatına girdikten sonra adam ettiğin insan. Örnek veremiyorsun çünkü aranızda kötü bir şey olmadı.
*Bir de hayatının her anını birlikte geçirebileceğin kız. Örnek veremeyeceğin kadar sevdiğin.
Hem şanslı hem hatalı. Bazen çok sabırsız, dinlemeyi sevmezdi. Bazen de çok sabırlı oldu. İnsanlar konuştu, insanlar uydurdu. Biteceğini bildiği şeylere katlanma gibi huyları var deli kızın, hiç sesi çıkmaz. Nasıl olsa bitecek, nasıl olsa gidecek....

Boy 1.62buççuk Statü: Üniversite
Biri onu BBG evine atmış gibi hissetti.
-Noluyor lan kimse birbirini tanımıyor ama herkesin birbirinden haberi var düşüncesi.
-Anne ben gaylerden hoşlanıyorum, evren bana pis pis sırıtıyor ve şöyle diyor 'YALNIZÖLECAKSIN' kabullenişi.
-İnsanların yaptıklarını sevmen, onları sevdiğin anlamına gelmiyor pişmanlığı.
-KENDİSİNİHERKESTENÇOKSEVDİĞİNİANLAMASI
-Bir anda deliler gibi kilo alışı ve çılgınlar gibi tatlı yemeleri.
-Olmayan şortları.
-Kilo verişi.
Biri sanki seni düdüklü tencerede pişmeye bırakmış gibi hissettin dimi.
Yandım alın beni isyan bayrakların.
laflar.
laflar.Yazının şerbeti:
Hala tatil yapamadım ama havalıyım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder