19 Ağustos 2011 Cuma

Kelime Tekrarlamaca hayatlanınca

Gereksiz insanlar gerekli olmadıklarında ortaya gereksiz nedenlerden dolayı çıktıkları için gereksiz olayları gündeme getirir gereksiz bir şekilde ortamı gerer sonra da çokta gerekliymiş gibi bunun üzerine bir de gülerler.
*****
Gelmemesi beklenen insanlar gelen herkesi şaşırtarak gelirler gelmeleri beklenmeyen ortamlara. Hiçte rahatsız olmazlar gelmemeleri gerektiğinde gelip , gelenleri şaşırtmış olmaktan. Geldiğinde ise geldiklerini belli etmek için ' ben geldim' dercesine hareket edip, gelmenin diplerini yaşarlar. Ah o gelmemesi gerekip gelenler.
*****
Mesaj atmamış olman gerekirken mesaj atarsın mesaj atmaman gereken insana. Sen beklesen de mesaja geri dönmez, bir mesajı sana çok gören hayvan. Düşünürsün, arkadaşlarına mesaj atarsın, acaba başkalarıyla mı mesajlaşıyor diye düşünürsün mesajına geri dönülmesini beklerken. Mesaj atmanın hata olduğunu sana gelen bir mesaj da anlarsın soğuk olan o mesajı gördüğünde : KİMSİN der mesajda mesaj atmaman gereken ama bir defa da olsa mesaj atmış bulunduğun kişi.
*****
Gülmelerine takmış olan gülmeyen hatta gülmek bile yakışmayan gülümsemekten haberdar olmayan insanlar genelde takılırlar senin güldüklerine, gülümseme şekline. Sen ne yaparsın. Tekrar gülersin, gülmenin altında neden arayıp gülmeyi beceremeyen insanlara. Gülmekte neden amaç ararlar diye düşünürken anlarsın ki gülünce sen kendin olursun gülmekten de öteye geçip ruhunu gülerken yakalayan insanlara göre.
*****
Baksan da göremezsin bazen göstermek istemedikten sonra o. Bakabildiğini hatta bazen bakabileceğini düşünürsün ama sadece düşünmekle kalırsın. Hatta bazen düşüncelerinin içinden geçen düşlerini hiçe sayarsın düşündüğün insan senin yanında değilken. Öyle işte bazen ne kadar düşünürsen düşündüğünle kalırsın düştüğünde. Düşüp bakabildiğinde.
2 yorum: